ERDAL MURAT AKTAŞ
HAKKINDA

Hakkında

1971'de Ardahan'da doğan ve Ankara'da büyüyen Erdal Murat Aktaş, turizm, spor, reklam, organizasyon ve sinema sektörlerini kapsayan çok yönlü bir kariyere sahip. Sinemaya olan tutkusu 15 yaşında alevlendi ve olağanüstü bir yolculuğa zemin hazırladı.

Murat, milenyumun başından bu yana televizyon ve film dünyasında seçkin bir üne sahip oldu ve çok sayıda yüksek puanlı projeye öncülük etti. Etkisi, çok çeşitli yapımları yönettiği 125 ülkeye yayıldı.

Murat sadece bir film yapımcısı değil; aynı zamanda küresel bir düşünce lideri. Sık sık uluslararası seminerler ve konferanslar düzenlemekte ve yönetmekte, sinemanın dinamik dünyasına dair iç görüler sunmaktadır. Hem kamu hem de özel sektör kuruluşları için güvenilir bir danışman ve yönetici olarak hizmet veren Murat'ın uzmanlığı beyaz perdenin ötesine uzanıyor.

Önemli başarıları arasında Murat'ın yüksek bütçeli film girişimlerinde yapımcı olarak üstlendiği önemli roller bulunmaktadır. Murat, uluslararası sergiler, müzeler, prestijli ödül törenleri ve büyük açılışlar için genel sanat yönetmeni ve yönetici olarak da yaratıcı hünerlerini sergilemiştir.

Murat halen Barselona merkezli uluslararası bir şirkette eş CEO'luk görevini yürütmektedir. En son sinema çalışması olan Her Şeye Rağmen / A Pesar de Todo, 33 ülkede gösterime girerek dünya çapında izleyicileri büyüledi.

Sinema dünyasına yaptığı katkılardan dolayı Erdal Murat Aktaş, Avrupa Film Akademisi ve Avrupa Film Ödülleri'nin gururlu bir üyesidir. Erdal Murat Aktaş'ın yolculuğu, hevesli film yapımcıları ve sektör meraklıları için ilham kaynağı olmaya devam ediyor.